Aktualności

Artykuły

 • Mazurek Dąbrowskiego

  8 listopada nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". W piątek o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
  Agnieszka Sobocha
  Czytaj Więcej... o: Mazurek Dąbrowskiego
 • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

  Dnia 06.11.2019r w 4 uczniów z klasy 3TGS tj Wiśnios Weronika, Tarabasz Weronika, Piwko Kacper i Synowiec Maciej z naszej szkoły uczestniczylo w XXXIII Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej na temat czwartej rewolucji przemysłowej. Przygotowywali się oni do tej olimpiady od września 2019r. Opiekunem młodzieży była Małgorzata Lech- Derlatka .
  Życzymy powodzenia.

  M. lech-Derlatka

  Czytaj Więcej... o: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
 • Dzień Kotleta Schabowego

  7 listopada przypada Dzień Kotleta Schabowego. Pierwsze przepisy na niego można znaleźć w książkach kucharskich już w połowie XIX wieku.
  Wiele osób nie wyobraża sobie rodzinnego niedzielnego obiadu bez chrupiącego soczystego mięsa w złotej panierce.
  Kotlet schabowy jest miłością Polaków od lat. Kto nie zna jego smaku?
  To jest nasza polska tradycja . Możliwości łączenia kotleta są niezliczone, można go podawać w towarzystwie smażonej kapusty, mizerii , pieczonych ziemniaków, puree albo frytek.
  W polskiej kulturze nie ma drugiego tak kultowego dania, a amerykańscy naukowcy wykazali ,że mężczyźni wcale nie wolą blondynek - TYLKO SCHABOWE :).
  Uczniowie klasy III TG, i TGS i TGF z okazji Dnia Kotleta Schabowego postanowili zmierzyć się z recepturą na tę potrawę i wykonać ją w pracowni gastronomicznej. Młodzież pracowała pod nadzorem p. E. Janowskiej oraz p. G. Rokity przygotowując „klasyczny” kotlet schabowy.
  Ewa Janowska

  Czytaj Więcej... o: Dzień Kotleta Schabowego
 • Pokaz Hallowenowy

  W Zespole Szkół Samochodowo- Usługowych w dniu 31 października 2019 roku o godzinie 12 odbył się pokaz Halloweenowy. Przygotowali go uczniowie klas 1 i 2 o profilu fryzjerskim pod opieką Pani Anny Grabowskiej, Pani Sylwii Kęczkowskiej, Pani Eweliny Wilkosz-Sitarskiej oraz Pani Donaty Golis. Konkurs przebywał w przemiłej atmosferze. Uczniowie przebrali się i wcielili się w różne postacie bajkowe. W czasie pokazu można było brać udział w różnych konkursach, które były premiowane ciekawymi nagrodami w postaci bonu " Dzień bez pytania ". Wykonano interesujące aranżacje różnych utworów, które zrobiły duże wrażenie na publiczności.
  Jesteśmy przekonani, iż pokaz zrobił duże wrażenie na dyrekcji, nauczycielach, uczniach naszej szkoły i zaproszonych gościach. Do zobaczenia w przyszłym roku!

  Natalia Jaskros

  Wiktoria Nowak

  Czytaj Więcej... o: Pokaz Hallowenowy
 • Grób naszego patrona

  Jak co roku zgodnie z tradycją członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zadbali o grób patrona ppor Władysława Wasilewskiego. Dwie uczennice klasy 1 Tgf Ola Suwara i Kamila Giezgała wraz z opiekunkami uporządkowały grób, złożyły wieniec i zapaliły symboliczny znicz. Ponadto odwiedziły miejsce pamięci narodowej zlokalizowane na Rejowie, gdzie również zapaliły świece.
  zdjęcia i tekst: p. Jolanta Domagalska
  Czytaj Więcej... o: Grób naszego patrona